June 30, 2022

୨୦୦ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଶ୍ରୀନାଥଜୀ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

1 min read
PM Narendra Modi In Shrinath Temple

ଆଓରି-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ(୨୫/୦୮) : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବର୍ତ୍ତମାନ ବହରୀନ୍‌ର ସବୁଠାରୁ ୨୦୦ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଶ୍ରୀନାଥଜୀ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ମୋଦୀ ମନ୍ଦିରର ପୁନନିର୍ମାଣ ପରିୟୋଜନାର ସୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ମୋଦି  ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିଯୋଜନାରେ ୪୨ଲକ୍ଷ ଡଲାର  ନିବେଶ କରାଯାଇଛି ।  ତେବେ ବେହରୀନ ଗସ୍ତରେ  ମୋଦି ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବହରୀନ୍‌ର ବଲୀ ଅହଦ ସଲମାନ ବିନ ହମାଦ ବିନ୍ ଇସା ଅଲ ଖଲୀପା ଙ୍କ ସହ ରବିବାରେର ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ । ଏହି ସାକ୍ଷାତରେ ମୋଦି ଭାରତର ଏବଂ ବହରୀନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମିତ୍ରତା ମଜଭୁତ୍‌ କରିବାର କିଛି ମାର୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଆଲୋଚନାରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବାଣିଜ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତେେବ ମୋଦିଙ୍କ ବହରୀନ୍‌ ଯାତ୍ରା ଏଥିପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ  ଯେ କାହିଁକି ନା ଦେଶର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ସେ ଏହି ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ  ଏଠାରେ ର ‘ଦି କିଙ୍ଗ୍‌ ହମାଦ୍‌  ଅର୍ଡର  ଅଫ୍‌ ଦି ରିନେସନ୍ସ’ ରେ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା । ମୋଦି ସେଠାର ବଲୀ ଅହଦ ସଲମାନ ବିନ ହମାଦ ବିନ୍ ଇସା ଅଲ ଖଲୀପା ଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଦିପାକ୍ଷୀୟ ଏବଂ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ  ମାମଲାରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.