July 3, 2022

୧୬୦୦ସହର ପାଇଁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲା ଜିଓ ଫାଇବର ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ ସେବା

1 min read
JIO-Brodband-start-Aajira-Odisha

ଆଓରି-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ(୦୬/୦୯) :  ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ନିଜର ମାଷ୍ଟର ଅପଡେଟ୍‌ ଜିଓ ଫାଇବର ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ ସେବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛି । କମ୍ପାନୀ ଦେଶର ୧୬୦୦ସହର ପାଇଁ ଏହି ସେବା ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିଛି । କମ୍ପାନୀ ଏନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ, ଜିଓ ଫାଇବର  ଭାରତର ପ୍ରଥମ ୧୦୦ପ୍ରତିଶତ ଅଲ ଫାଇବର ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ ସେବା  ଅଟେ ।  ଭାରତରେ ଫିକ୍ସଡ-ଲାଇନ୍‌  ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡର ହାରାହାରି ସ୍ପିଡ୍‌ ୨୫ ଏମବିପିଏସ୍‌  ରହିଛି । ଏପରିକି ଆମେରିକାରେ ଏହା ୯୦ଏମବିପିଏସ୍‌ ଥିବାବେଳେ  ଜିଓ ଫାଇଭର ସ୍ପିଡ୍‌  ୧୦୦ ଏମବିପିଏସ୍‌ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧ଜିବିପିଏସ୍‌ (ଗିଗା ବିଟ୍‌ସ ପର୍ ସେକେଣ୍ଡ) ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଯିବ ।  ତେବେ ଏନେଇ ଭାରତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ  ରାଷ୍ଟ୍ର ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନିତ ହେବ ।

କେବୁଲ ସେବା ପାଇଁ  ପ୍ରିମିୟମ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ  ଟିଭି ସହ  ଏକ ୪କେ ସେଟ୍‌ ଟପ୍‌  ବକ୍ସ ଦିଆଯିବ । ୧ ଜିବିପିଏସ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଲଟ୍ରା-ହାଇ-ସ୍ପିଡ୍‌  ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ  ସୁବିଧା , ମାଗଣା ଭଏସ୍‌ କଲିଂ ଏବଂ କନଫରେନ୍ସି, ଟିଭି ଭିଡିଓ କଲିଂ ଏବଂ କନଫରେନ୍ସିଂ, ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ଓଟିଟି ଆପ୍‌, ଗେମିଂ, ହୋମ୍‌ ନେଟଓ୍ୱର୍କିଂ, ଡିଭାଇସ୍‌ ସିକ୍ୟୁରିଟି , ଭିଆର(ଭର୍ଚୁଆାଲ୍ ରିଅଲିଟି) ଅନୁଭୂତି ଏବଂ ପ୍ରିମିୟମ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜିଓ ଫାଇବରରେ ରହିଛି ।

ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ  ଗ୍ରାହକମାନେ ଘରେ  ବସି ନୂଆ ମୁକ୍ତି ଲାଭ କରୁଥିବା  ମୁଭି ଦେଖିପାରବେ ।  ପ୍ରିମିୟମ  ଉପଭୋକ୍ତା  ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଫାଷ୍ଟ  ସୋ’ ର ମଜା ନେଇପାରିବେ । ଏହା ୨୦୨୦ମଧ୍ୟଭାଗ ସୁଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏହାର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ଅବସରରେ  ରିଲାଏନ୍ସ  ଜିଓ ଇନ୍‌ଫୋକମ୍‌ର  ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଆକାଶ ଅମ୍ବାନି  କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଗ୍ରାହାକଙ୍କୁ ବୈପ୍ଳବିକ ସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖୁ । www.jio.com କୁ ଯାଇ ଗ୍ରାହକ ମାଇଁ ଜିଓ ଆପ୍‌ ଡାଉନଲରୋଡ କରି ଜିଓ ଫାଇବର ସେବା ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.