February 24, 2024

ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ନେଇ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲା : ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିବେଦନ

1 min read

କଟକ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ସହିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସଂପତ୍ତିର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ହାଇକୋର୍ଟର ଆଇନଜୀବୀ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାୟର ମାମଲାରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରର ଭିତରେ ଥିବା ରତ୍ନର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ଆବଶ୍ୟକ। ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଭିତରେ ଥିବା ଧନ ରତ୍ନର ନିମୟିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଯାଞ୍ଚ ଏକ କମିଟି ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉ। ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ରତ୍ନ, ସୁନା ରୂପା ତାଲିକା ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଭିତରେ ଥିବା ଅଳଙ୍କାର ମେଳ କରାଗଲେ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରର ଚାବି ନ ମଳିବା ଘଟଣା ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ସନ୍ଦେହ ଘେରକୁ ଆଣିଛି। ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଭିତରେ ଥିବା ଧନରତ୍ନ ସୁରକ୍ଷିତ ନାହିଁ ବୋଲି ଏପରି ଘଟଣାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି। ଏହି ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଘଟଣାରେ ଦୋଷୀ ଅଧିକାରୀ ଓ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ସହିତ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଉ। ଯେଉଁମାନେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଆଇନ ଓ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତରଦାୟୀ କରାଯାଉ ଓ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁ ବୋଲି ଆବେଦନରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © Aajiraodisha All rights reserved. | Newsphere by AF themes.