July 7, 2022

ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେବେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା

1 min read
Pradeep-Sharma-Encounter-Specialist-Aajira-Odisha

ଆଓରି-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ(୧୯/୦୭) : ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା । ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଅପରାଧୀମାନେ ଥରି ଉଠନ୍ତି । ଅପରାଧୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋକୁଆ ଭୟ ସୃଷ୍ଟ ହୁଏ । ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏବେ ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା ଚାକିରିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେବା ସହ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା ଶିବସେନାରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ଜୁଲାଇ ୪ ତାରିଖରେ ସେ ପୁଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ନିଜର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେବି ତାଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏବିବ ସେ ଥାନେର ଆଣ୍ଟି ଅର୍ସଟ୍ରାସନ୍‌ ସେଲ୍‌ରେ ବରିଷ୍ଠ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ।
ସେ ଦାଉଦ୍‌ ଇବ୍ରାଦିମ୍‌ର ବାଇ ଇକବାଲ୍‌ କାସକରକୁ ବି ଗିରଫ କରିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ କ୍ରିକେଟ ବୁଦି ସେନୁ ଜଲାନାକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବେଟିଂର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଦୀପ ଶର୍ମା ମୁମ୍ବଇରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ବେଳେ ଦାଉଦ୍‌ ଇବ୍ରାହିମ୍‌, ଛୋଟା ରାଜନ୍‌ପରି କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ । ସେ ଆସିବା ପରେ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରିଧୀମାନଙ୍କର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲଡସ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ତାଙ୍କ ନାମରେ ଲଖ ଭେୟା ନକଲି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ମାମଲା ଆଗକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଜେଲ୍‌କୁ ଯାଇଥିଲେ । ୨୦୦୯ରେ ଖଲାସ ହେବା ପରେ ପୁଣି ଚାକିରିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସରେ ଚାକିରି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.